web analytics

İzmir’de Nerede Kalınır? İzmir’de Kalınabilecek En İyi Yerler

İş ve tatil amaçları seyahatlerinizde İzmir'de kalacak ve vaktinizi en iyi şekilde geçirebileceğiniz İzmir'in en ideal ve en güzel 4 yeri.

İzmir ziyaretlerinde sürekli olarak üzerinde düşündüğümüz lokasyonlar vardır. Seçiminizi kolaylaştırmak açısından bazı öneriler işinize yarayabilir. Tercihler İzmir’e iş seyahati mi yoksa tatil için mi gittiğine göre değişebilir. Eğer İzmir’e iş seyahati yapıyorsunuz tercih kolay olacaktır. Fakat tatil amaçlı İzmir’e gidiyorsanız günler öncesinden blogları okumak, dergileri karıştırmak, rehber önerilerine göz atmak durumunda kalabilirsiniz. Malum, İzmir, doğası, ören yerleri, tarihi merkezleri, tatil beldeleri ve birçok kültüre ev sahipliği yapmış olmasıyla Türkiye’nin en güzel ve ilgi çeken şehirlerinden biri olarak öne çıkıyor.

Peki ister iş ister tatil için olsun İzmir’de nerelerde kalınır, hangi bölgeler güzel, merkeze ideal mesafede kalınabilecek yerler nereler? İşte sizler için iş ya da özel seyahatlerinizde gerek tatil amaçlı gerekse sevgilinizle baş başa kalabileceğiniz İzmir’in en uygun yerleri.

İzmir’de Nerede Kalınır? Nereler Güzel?

Çeşme

Yaz aylarında İzmir’in en yoğun tatil bölgesi olarak tanımlanabilir. Merkeze uzaklığının sadece 90 km olması Çeşme’yi uzun yıllar boyunca İzmir’in gizli bahçesi konumunda tuttu. Buranın güzelliklerinin yavaş yavaş duyulması ve sörf severlerin Alaçatı’yı keşfetmesi ile her yıl biraz daha kalabalıklaştı ve oldukça da sevildi. Çeşme kendine has tarzı, birbirinden renkli sokakları, taş butik evleri, begonvilleri, kalabalığı yıkan sakin ruhu ve doğla güzelliği ile öne çıkan bölgelerden biri. Çeşme’de dinlendirici olduğu kadar eğlenceli bir tatil süreci de geçirebilirsiniz. (Merkeze mesafesi: 90 km)

Urla

Izmir’in merkezine 41 km uzakta bulunmasıyla merkeze en yakın tatil beldesi olan Urla, daha çok Egelilerin tercih ettiği bir bölge. Ege Denizi’nin bilinen en eski limanı olan Liman Tepe’ye ev sahipliği yapan ilçe; irili ufaklı koylarıyla, onu aşkın yarımadasıyla, zeytin ağaçları ve berrak deniziyle tabiatın tüm cömertliğini sergiliyor. Burası tarihi dokusu, kültürel zenginliği, tarifsiz tabiatı ile yaz kış seyahat edebileceğiniz bir kültür noktası. (Merkeze Mesafesi: 41 km)

Foça 

Foça, İzmir ‘in kuzeyinde yer alan sahil ilçelerinden biri. Akdeniz fokunun yaşam alanlarından biri olmasıyla Antik Çağda, “Phokaia” adını alıyor ve zaman içerisinde “Foça” olarak anılmaya başlıyor. Tatilciler tarafından sıklıkla tercih edilmesine rağmen sahil kasabası tarzını hiç bozmadan her yıl biraz daha gelişiyor. Özellikle denizinin ve plajının güzelliğiyle dikkat çekiyor. Eski taş evlerin yan yana sıralanarak sahil şeridini güzelleştirdiği Foça koyları ile mavi turların düzenlendiği önemli bir tatil noktası. Burada Ege mutfağının en iyi lezzetlerini tadabilir, damla sakızlı dondurmanın keyfini çıkarabilir, eski yapıları görebilir, kedileri sevebilir ve tabiatıyla büyülenebilirsiniz. (Merkeze Mesafesi: 65km)

Dikili

Burası, şehir merkezine bir hayli uzak bir ilçe. Belki de bu yüzden hala dokunulmamış kalmayı başarıyor. Balıkesir ‘in en güzel ilçesi Ayvalık’la komşuluğu bulunuyor. Dikili’ye bir kez gelen bir daha unutamıyor. Huzuru bulmak isteyenler ve uzun sahil şeridi ile denizin tadını çıkarmak isteyenler için yaratılmış sakin bir belde tadında. Izmir Büyükşehir’in hizmet alanına çok sonraları girdiği için yeni yeni keşfedilmeye başlıyor. Doğayla baş başa kalmak ve kendi halinizde bir tatil geçirmek isterseniz; tatil rotanızı bu yöne çevirebilirsiniz. (Merkeze Mesafesi: 123 km)

İzmir’de nerede ne yenir, nerelerde güzel yemek yenebilir konusunda İzmir’de Kaliteli ve Güzel Yemek Yapan En İyi Restoranlar yazımıza da mutlaka göz atın.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı