web analytics

Kripto Para Yatırımında Hayati Önem Taşıyan İpuçları

Kripto para piyasasına girmeden önce ve kripto paralara yatırım yaparken göz önünde bulundurmanız gereken önemli hususlar var.

Dijital dünyanın bir ürünü olan kripto paralar yani dijital paralar hayatımızda her geçen dün daha da fazla yer edinirken, önümüzdeki dönemde kripto para etkisinin günlük yaşam başta olmak üzere pek çok alanda görüleceği tahmin ediliyor. Yüksek getiri şansı sebebiyle dünya çapında çok sayıda kişinin yatırım yaptığı kripto paralara yatırım diğer pek çok klasik yatırım seçeneklerinden biraz farklı. Dijital bir piyasa olması sebebiyle dijital para yatırımı bir takım sorunları da beraberinde getiriyor ve dolayısıyla kripto paralara yatırım yaparken dikkat etmeniz gereken önemli hususlar var. Bu yazımızda kripto para yatırımı konusunda dikkat etmeniz gereken önemli hususları daha sağlıklı yatırımlar yapmanızı sağlayacak ipuçlarını sizler için maddeler halinde sıraladık.

Yeni yatırımcıların katılmasıyla hızla büyüyen kripto para piyasası ve bir yatırım aracı olarak kripto paralar göründükleri kadar masum değiller. Bir kripto paraya yatırım yaparken ve birikimlerinizin elinizden uçup gitmemesi ve hüsrana uğramamanız için dikkat etmeniz gereken önemli noktalar bulunuyor. Kripto paralara yatırım yaparken aşağıdaki unsurları mutlaka göz önünde bulundurmaya özen gösterin;

Kripto Para Yatırımında Dikkat Etmeniz Gereken Önemli Noktalar

Kripto para dünyasına yeni girmiş kişilerin kısa yoldan zengin olma tavsiyelerine kulak asmayın.

Düşük pazar hacmi olan kripto para birimlerine körü körüne yatırım yapmayın. Toplam işlem hacmi düşük birimlerin kolay manipüle edileceklerini unutmayın.

Kripto para birimlerinin çok büyük kısmının eninde sonunda değersiz hâle geleceğini aklınızdan çıkarmayın. Piyasayı kontrol edemeyeceğinizi bilin. Mutlaka hata yapacaksınız. Sinirlerinizi boş yere germeyin.

Balina yatırımcıların, tüm teknik analizlerinizi altüst edebileceklerini unutmayın.

Günlük al-sat yaparak zengin olma hayali kurmayın. Yüksek potansiyeli olduğunu düşündüğünüz ve henüz kimse tarafından fark edilmemiş bir para birimini gözünüze kestirdiyseniz, yüzde 100 kaybedeceğinizi varsayarak yatırım yapın.

Sosyal medya, forum veya sözlüklerde tavsiye yapan lalettayin insanların ipiyle kuyuya inmeyin.

Kar hedeflerinizi günlük değil, uzun vadeli belirleyin.

Kripto para borsalarını banka hesabı gibi kullanmayın. Paranızı sadece kendi kontrolünüzde
olan yerlere aktarın.

Sahip olduğunuz kripto para miktarını kimseyle paylaşmayın.

Kripto Paralara Yatırım Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken 7 Önemli Şey yazımıza da göz atarak kripto para yatırımları konusunda daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Etiketler

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı